Starý dobrý western

 
Aktuality
O festivalu
Program
Vstupenky
Další informace
Partneři festivalu
Fotogalerie
Minulé ročníky
Kontakty
Kniha návštěv


Country kapela Gympleři Vsetín


STARÝ DOBRÝ WESTERN 2018

20. ročník, 3. - 5. srpna 2018

Bystřička - přehrada (okres Vsetín), scéna Letní kino, scéna U Mokrošů, scéna Kemp Ranč

2018   Více než dva a půl tisíce návštěvníků vyrazilo do rozpálených dnů, aby své uši naplnili country a muzikou příbuzných žánrů.

Návštěvníci si mohli postupně vybrat z programu na třech hudebních scénách, zavzpomínat nad výstavou plakátů i festivalových triček nebo mezi hudebními vystoupeními svlažit svá těla v přehradě.

Stalo se již dobrou tradicí, že první víkend v srpnu patří na Bystřičce-přehradě na Vsetínsku příznivcům country. Ti sem přijíždí z celé republiky a také ze zahraničí, aby mohli strávit několik dní při tónech své oblíbené muziky a prožili tak další z ročníků festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN. Letos se tento hudební country svátek konal již po dvacáté.

Více než dva a půl tisíce návštěvníků neodradilo ani tropické počasí, aby byli při tom, když jejich festival slaví kulaté jubileum. Celý program započal v pátek slavnostním vztyčením festivalové vlajky. Na pódiu se vystřídaly kapely Country S.R.O. z Opavy, zlínský Jack´s Band, talent Country Rádia – Daniel Király s kapelou a Poutníci. Od dvacáté hodiny pak následoval tradiční country bál pod širým nebem. Přitom byl Gymplerům předán dort za odpracovaných 20 festivalových let, ten dostali od přátel z řad pořadatelů. Páteční program pak na pódiu uzavřela plzeňská kapela COP.

Sobotní program pak probíhal na třech scénách. V 10 hodin odstartovala scéna Kemp Ranč – vystoupili Ladislav Zítka (Bystřice nad Pernštejnem) a kapela Kamion (SK). Jen o hodinu později, v 11 hodin, byla zahájena hudební produkce na scéně U Mokrošů. Zde rozpálené návštěvníky tóny zásobovaly kapely: eMBéčka (Hranice na Moravě), Western Valley Hotclub (UK), Pouta (Pardubice), Blueland (SK), Svaťa Kotas Band (Brno), The Vacuum Ball (Vysočina) a Magdon (Třinec).

Ve 13 hodin pak odstartovala i scéna Letní kino, kterou otevřel František Nedvěd s kapelou Tie Break. V průběhu jeho vystoupení bylo předáno ocenění Association for Main Scene of Country Music zpěvákovi a kytaristovi Petrovi Kocmanovi. Následovaly kapely Nové struny (Praha), na hity legendárních Brontrosarů zavzpomínali Brontosauři Revival (Mladá Boleslav, Praha). Americkou moderní country prezentovalo sdružení Metropolitan Country z Prahy a okolí a vtipnými texty pobavila nestárnoucí Lokálka. V podvečer se pak ještě znovu představili domácí Gympleři (Vsetín) a po nich slovenská kapela The Colt, která zde pokřtila svůj nový singl, ten obsahoval česko-slovenský duet, na kterém se podíleli také Gympleři. Před galaprogramem byl hlavním pořadatelům starostou obce Bystřička Zbyňkem Fojtíčkem předán sladký i tekutý dárek ke kulatým narozeninám festivalu, a pak již galaprogram vypukl naplno. Odstartovala jej po osmé hodině Naďa Urbánková za doprovodu kapely Bokomara, po ní následovaly písničky legendárního Johna Denvera v podání pardubického projektu Eagles & Horses. Ze zdravotních důvodů, způsobenými tropickým počasím, bohužel nevystoupila kapela Hop Trop, avšak celý sobotní den velkolepě uzavřel Karel Kahovec s George & Beatovens a hostem Viktorem Sodomou. Po půlnoci se nejvěrnější vytrvalí návštěvníci spolu se všemi pořadateli rozloučili s dvacátým ročníkem za zvuku festivalové hymny při symbolickém stahování vlajky.

Příjemnou tečkou za celým festivalovým víkendem bylo nedělní dopoledne na scéně Kemp Ranč, kde návštěvníky bavily kapely Arrest (Bruntál) a Marian & ÚLETY z Velkých Bílovic.

Celý festivalový hudební program byl protkán ukázkami country tanců a westernových dovedností, děti se mohly zabavit v dětském koutku, který obsluhovaly pracovnice Rodinného a mateřského centra Vsetín nebo využít blízkosti vodní přehrady ke koupání.

„Děkujeme všem, kteří dorazili společně s námi oslavit naše dvacáté narozeniny a vůbec nám byli inspirací a hlavním motivem k rozvoji, růstu a vylepšování festivalu,“ prozradil jeden ze zakladatelů festivalu Martin Kožich. „Počasí bylo nemilosrdně tropické, ale je zcela zřejmé, že naši věrní návštěvníci, ale i pořadatelé jsou prostě parťáci „do každého počasí. Díky za ně.“ dodal Kožich.

Ocenění Association for Main Scene Of Country Music získali: Petr Kocman

DramaturgiePartneři
Napsali o násFotogalerie

zpět