Starý dobrý western

 
Aktuality
O festivalu
Program
Vstupenky
Další informace
Partneři festivalu
Fotogalerie
Minulé ročníky
Kontakty
Kniha návštěv


Country kapela Gympleři Vsetín


STARÝ DOBRÝ WESTERN 2014

16. ročník, 1. - 2. srpna 2014

Bystřička - přehrada (okres Vsetín), scéna Letní kino, scéna U Mokrošů

2014   Za šestnáctým ročníkem dvoudenního festivalu se sjelo na dva a půl tisíce příznivců a prožili zde hudebně bohatý, i když pro počasí rozmarný víkend.

Festival STARÝ DOBRÝ WESTERN je synonymem country & westernové hudby. Na letošním šestnáctém ročníku se na dvou scénách za dva dny vystřídalo 22 kapel. Nechyběly ukázky country tanců a westernových dovedností a zcela na závěr sobotního programu se také předávalo hudební ocenění Association for Main Scene of Country Music.

Páteční program byl v 16 hodin zahájen tradičním vztyčením festivalové vlajky a hned po něm následovala kapela Kanonýři. Americkou moderní country ve zcela realistickém pojetí pak představila kapela R.A.C.R., jejíž zkratka doslova znamená Real American Country Revival. Z dopravních důvodů nedorazila slovenská kapela Candy Floss, ale návštěvníkům vše vynahradila Petra Černocká. A publiku vůbec nevadilo, že si počasí na pátek připravilo dvouhodinový deštík. V průběhu večerního country bálu se už ale všichni radovali z vyjasněné oblohy za doprovodu pořádající kapely Gympleři a slovenské kapely Vodopád.

Sobotní program startoval v 11 hodin na scéně U Mokrošů. Vystoupily zde zejména trampské a bluegrassové kapely: Jack´s Band, Šli náhodou kolem, Portrait, Potokap, Taverna, Přístav a Svaťa Kotas a přátelé.

Od 13 hodin pak odstartovala scéna Letní kino skvělým vystoupením kapely Hop Trop a již první tóny nestárnoucí Amazonky naznačily, že se publikum má na co těšit. Páteční deštivé počasí vystřídalo tropické vedro a tak návštěvníci s povděkem využívali možnost okoupání v přehradě či procházku na scénu na druhé straně přehradě. Po Hop Tropech se představil americký hudebník Willie Jones s doprovodnou slovenskou kapelou. Následoval Pozdní sběr, Karel Zich Revival Band, Gympleři, BlueGround & Klára a Monogram.

Celý program vyvrcholil galaprogramem, kde zazářil famózní Karel Kahovec se skupinou George & Beatovens a Rangers-Plavci zazpívali nestárnoucí hity. Úplný závěr patřil Tomáši Linkovi a kapele Přímá linka, s nimiž si milé songy zpívalo také dva a půl tisíce návštěvníků festivalu. V průběhu koncertu Přímé linky pak proběhlo slavnostní předání ocenění Association for Main Scene of Country Music Pavlu Brümerovi, dlouholetému členovi, banjistovi a zpěvákovi skupiny Fešáci, které v zastoupení převzal Tomáš Linka, také dlouholetý člen Fešáků.

Martin Kožich, dramaturg festivalu doplnil: „Letos jsem se těšil na Willie Jones Band a hodně jsem očekával také od nové pražské formace R.A.C.R. Musím říci, že má očekávání byla zcela naplněna - díky těmto kapelám jsme na Westernu představili pravou americkou moderní country. A ani profesionálové nezklamali - "staří pánové" všechny převálcovali. Karel Kahovec s kapelou George & Beatovens rozparádil snad všechny posluchače a vystoupení trampské legendy Hop Trop splnilo četná přání našich návštěvníků. Jsme rádi, že i když jsme tento koncert zařadili hned na začátek sobotního programu, lidé přišli a užili si nejen jejich známé písničky, ale následně také celý zbytek festivalu. O to se totiž snažíme; pozvat návštěvníky ne na pár známých jmen, ale na dva dny plné dobré muziky,"

„Letošní ročník byl pro nás významný zejména potvrzením, jak věrné a skvělé máme příznivce. V průběhu pátečního podvečera, kdy přišel dvouhodinový déšť, jsme s napětím očekávali, jak publikum zareaguje. Lidé si však vytáhli své pláštěnky či deštníky a dokázali nám, že si přišli vychutnat svoji oblíbenou muziku bez ohledu na počasí,“ prozradila Petra Dvořáková, členka pořadatelského týmu festivalu.

Ocenění Association for Main Scene Of Country Music získali: Pavel Brümer (v zastoupení převzal Tomáš Linka)

DramaturgiePartneři
Napsali o násFotogalerie

zpět