Starý dobrý western

 
Aktuality
O festivalu
Program
Vstupenky
Další informace
Partneři festivalu
Fotogalerie
Minulé ročníky
Kontakty
Kniha návštěv


Country kapela Gympleři Vsetín


STARÝ DOBRÝ WESTERN 2012

14. ročník, 3. - 4. srpna 2012

Bystřička - přehrada (okres Vsetín), scéna Letní kino, scéna U Mokrošů

2012   První srpnový víkend roku 2012 proběhl na Bystřičce – přehradě 14. ročník country festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN. Do areálu letního kina na Bystřičce i na scénu U Mokrošů proudily zástupy lidí. Každý festivalový den shlédlo přes dva tisíce diváků.

Na dvou scénách se v průběhu festivalového country víkendu představilo pětadvacet kapel a hudebních seskupení, nechyběl doprovodný program, předávání cen Association for Main Scene of Country Music a bohaté občerstvení. A to vše korunovalo krásné letní počasí.

Čtrnáctý ročník Starého dobrého westernu zahájila v pátek přerovská kapela Freďáci. Po ní si o potlesk početného publika svým hudebním výkonem řekly kapely Svaťa Kotas Band z Brna a Stráníci z Litvínova.

Okolo 19 hodiny pak nastoupily na pódium letního kina tři dámy. Věra Martinová vystoupila v triu s Pavlínou Jíšovou a Adélou Lounkovou, které zahrály známé písně z repertoáru každé z dam. Jejich pohodové a milé vystoupení i celkový příjemný a přátelský projev ocenilo publikum bouřlivými ovacemi.

Páteční moderátorská dvojice Jan Gottfried a René Mikulenka poté zpestřila podvečerní program dražbou výtisku regionálního týdeníku Naše Valašsko z roku 1999 s článkem zvoucím na první ročník festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN a první festivalový den završil country bál pod širým nebem. Ten proběhl ve společnosti pořádající kapely Gympleři ze Vsetína a brněnské skupiny Starý fóry se známým zpěvákem a hráčem na foukací harmoniky Tomášem Linkou. Průběh country bálu byl navíc zpestřen překvapením - společnou písní Gymplerů s hostem Tomášem Linkou.

Sobotní program již probíhal na dvou scénách. Scéna U Mokrošů odstartovala v 11 hodin vystoupením Dua Masky. Na stejném místě se v průběhu odpoledne přestavily také kapely Karel Zich Revival Band, Minaret či Podjezd. Vystoupil též Bob Frídl nebo host z USA Jimmy Bozeman s kapelou The Lazy Pigs.

Program na scéně Letní kino odstartoval ve 13 hodin Wabi Daněk s Milošem Dvořáčkem, zahrály kapely Blueland ze Slovenska, brněnská revivalová kapela písní Johnnyho Cashe – Johnny, BlueGate a BlueGround. Právě kapela BlueGround na Westernu pokřtila své nové CD a čest, stát se kmotrem desky, byla prokázána členům pořádající vsetínské kapely Gympleři.

Gympleři pak nastoupili na pódium v 18 hodin a své hodinové vystoupení ukončili písní Starý dobrý western, kterou společně s nimi zpívalo téměř celé hlediště letního kina zaplněno více než dvěmi tisíci návštěvníky. Odpolední část programu ukončila bluegrassová kapela Cop. Její frontman, zpěvák, kytarista a autor skladeb - Míša Leicht - provázel slovem posluchače také celým sobotním program. Moderátorskou dvojici ještě doplnil moderátor pražského Country Rádia - Miloš Keller.

Večerní program pak již skutečně patřil hvězdám. Vystoupila Ilon Leichtová s hudebním projektem Cross Country a okolo 21 hodiny se na pódium Starého dobrého westernu poprvé za jeho existenci objevil známý textař a zpěvák Honza Vyčítal v doprovodu legendy české country scény kapely Greenhorns.

Od večerní desáté hodiny pak již rozjařenému publiku hrál Petr Kocman se svoji kapelou PK Band a úplný závěr patřil kapele Taxmeni, která zahrála známé hity, na které si návštěvníci zatančili a také společně zazpívali.

Letošní program přilákal jak tradiční návštěvníky, tak i nově příchozí, avšak slova pana Jaromíra Kratiny z Prlova, pravidelného návštěvníka festivalu krásně vystihují snahu pořadatelů: „První víkend v srpnu si již tradičně ve svém kalendáři rezervuji právě pro návštěvu country festivalu na Bystřičce. Nemusím ani příliš detailně sledovat, která známá jména na aktuálním ročníku vystoupí. Vím, že mne program vždy potěší.“

Dvoudenní program zpestřovala vystoupení tanečních skupin Kentucky z Nivnice a Ruty Šuty z Kelče. Westernové dovednosti (práce s lasem, bičem a kolty) předvedla Valašská westernová kavalerie.

Spokojení byli na konci westernového víkendu také sami pořadatelé ze vsetínské kapely Gympleři. „Byli jsme velmi překvapení zejména z páteční návštěvnosti, která překonala hranici dvou tisíc příchozích. V průběhu let se snažíme atraktivnost programu v obou dnech srovnat a vypadá to, že se nám to začíná dařit. Těší nás, že lidé si nevybírají pouze jednotlivé koncerty, ale jezdí si užít celý dvoudenní festival od začátku do konce," řekla za pořádající tým Petra Dvořáková.

Připomeňte si s námi 14. ročník v krátkém VIDEOSESTŘIHU

Ocenění Association for Main Scene Of Country Music získali: Honza Vyčítal a „nemuzikant“, publicista, spisovatel a propagátor Country Music - Miloslav Jakub Langer.

DramaturgiePartneři
Napsali o násFotogalerie

zpět