Starý dobrý western

 
Aktuality
O festivalu
Program
Vstupenky
Další informace
Partneři festivalu
Fotogalerie
Minulé ročníky
Kontakty
Kniha návštěv


Country kapela Gympleři Vsetín


STARÝ DOBRÝ WESTERN 2011

13. ročník, 5. - 6. srpna 2011

Bystřička - přehrada (okres Vsetín), scéna Letní kino, scéna U Mokrošů

2011   Ve dnech 5. a 6. srpna proběhl na tradičním místě, na Bystřičce – přehradě 13. ročník festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN.

Stovky milovníků country a příbuzných hudebních žánrů zaplnily jindy téměř liduprázdný areál letního kina. Festival si za léta své existence vybudoval skvělou pověst mezi muzikanty i mezi posluchači. Dokonce i počasí country hudbě přálo a propršené léto pořadatelům věnovalo dva bezdešťové a občas i slunečné dny. To vše přispělo k tomu, že si na letošní ročník přišlo svou oblíbenou muziku poslechnout více než dva tisíce lidí.

Program festivalu začínal v pátek odpoledne a posluchačům se představily například kapely Vrkoč, Špunt či Karel Zich Revival Band, po letech se příznivcům opět připomněla „stálice“ festivalu, brněnská skupina Poutníci. Hlavní hvězdou pátečního programu byla ale bezpochyby známá zpěvačka a herečka Petra Černocká. Její hity - Saxána, Náklaďák, Pouštím po vodě proutí či Koukej, se mnou si píseň broukej – potěšily zaplněný areál letního kina a broukali si opravdu skoro všichni - starší i mladší diváci.

Páteční večer na třináctém ročníku festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN zakončil tradiční country bál pod širým nebem nejprve ve společnosti pořádající kapely Gympleři ze Vsetína, poté za doprovodu skvělé slovenské skupiny Neznámi.

Sobotní program však nabídl ještě větší porci country hudby. Scénu v letním kině doplnila ještě scéna u nedaleké restaurace U Mokrošů. Návštěvníci si vyslechli například kapely Žalman & spol., Devítka, Early Times, Blue Stones, Taverna, Šťastní chlapci, El Paso, Acoustic Defect, Podjezd, Ptačoroko či Portrait. „Na Bystřičce je velmi krásné prostředí a hlavně unikátní atmosféra, která se pořadatelům mnohých jiných festivalů vytvořit nedaří. Tady to ale funguje,“ chválil Leoš Koudelka, mandolinista a zpěvák prostějovské skupiny Taverna.

V sobotním podvečerním programu se už do posledního místa zaplněnému hledišti představili znovu pořádající Gympleři a po nich Eliška Ptáčková se skupinou Acoustic Sound. Večerní galaprogram v letním kině odstartoval František Nedvěd s doprovodnou kapelou Tie break, s nimiž si známé písničky z chutí zazpíval celý amfiteátr. Hned poté diváci tleskali výkonu Hanky Horecké.

Velmi vřelé přijetí připravilo skvěle naladěné publikum také zahraničnímu hostu letošního ročníku festivalu kytaristovi a zpěvákovi Jonathanu Manessovi z USA s doprovodnou kapelou Cauldron Mountain.

Po zahraničním hostu se na pódiu objevil Petr Spálený v doprovodu kapely Apollo Band. Svým bezprostředním vystupováním si v krátkém okamžiku dokonale získal všechny diváky a jeho vystoupení bylo více než důstojnou tečkou za vydařeným třináctým ročníkem country festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN.

Bohatý hudební program divákům po oba dva dny zpestřovaly také ukázky country tanců v podání tanečníků ze skupin Ruty Šuty z Kelče či Kentucky z Nivnice. Bezchybné ovládání honáckého biče a také přesné hody sekerou či nožem předvedli zase členové Valašské westernové kavalérie.

Připomeňte si 13. ročník v krátkém VIDEOSESTŘIHU

Ocenění Association for Main Scene Of Country Music získali: slovenská skupina Neznámi a vynikajicí textař a hudebník Zdeněk Rytíř. Za toho ocenění převzal Petr Spálený.

DramaturgiePartneři
Napsali o násFotogalerie

zpět