Starý dobrý western

 
Aktuality
O festivalu
Program
Vstupenky
Další informace
Partneři festivalu
Fotogalerie
Minulé ročníky
Kontakty
Kniha návštěv


Country kapela Gympleři Vsetín


STARÝ DOBRÝ WESTERN 2010

12. ročník, 6. - 7. srpna 2010

Bystřička - přehrada (okres Vsetín), scéna Letní kino, scéna U Mokrošů

2010   První srpnový víkend - 6. a 7. srpna 2010 – byl bohužel v celé České republice spojen s deštěm a záplavami. Na Moravě naštěstí nebyla voda tak zuřivá a tak dovolila vsetínské kapele Gympleři splnit slib a mezi kapkami deště uspořádat na Bystřičce – přehradě 12. ročník country festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN.

Po pátečním propršeném ránu se po poledni počasí trochu umoudřilo a dovolilo pořadatelskému týmu přichystat aparát a dokonce za občasného sluníčka přivítat první návštěvníky. V 16 hodin, po vztyčení festivalové vlajky, se již rozjel program, který byl občas vyrušen oblékáním pláštěnek, ale byl zdárně dokončen country bálem, kteří trval až do půlnoci. Starou klasickou country hudbou zahájila festival mladá kapela Šli náhodou kolem, pokračovali oblíbení a ostřílení countrymani ze Slovenska – kapela The Colt, dále legendární písničkář Vojta Kiďák Tomáško. V 18 hodin návštěvníci tleskali Lence Filipové, která svými klasickými hity potěšila snad opravdu všechny. V průběhu její autogramiády zněly areálem letního kina písně Karla Zicha v podání valašské kapely Karel Zich Revival Band. A v osm hodin večer již odstartoval country bál pod širým nebem ve společnosti domácí kapely Gympleři a jež vystřídala pražská kapela BlueGround.

Sobotní program odstartoval v 10 hodin na scéně U Mokrošu. Zde, v příjemném téměř klubovém prostředí, vystoupily kapely Dobrá poloha, diváky roztančilo duo Žamboši – držitelé Anděla 2009 s hosty, dále se představila kapela Pekaringo - vítězové přehlídky trampských písní Skalička 2009, písničkách Jirka Hurych, bluegrassová Taverna, Dostavník, Blue Stones, kapela Sekvoj. V 16 hodin pak malou scénu uzavírali Blueland ze Slovenska, G-runs´n Roses a kapela P.R.S.T.

Scéna Letní kino se rozběhla v pravé poledne vystoupením brněnské Jane Country. Ve 13 hodin již zaplněné hlediště rozezpíval Wabi Daněk s Milošem Dvořáčkem. Následovala kapela Johnny z Brna – hrající písničky Johnnyho Cashe a první blok uzavřela kapela Svaťa Kotas Band. Její kapelník – ve světě country známý a uznávaný muzikant Svatoslav Kotas - byl letos prvním oceněným Association for Main Scene of Country Music za životní přínos hudbě. Následovalo vystoupení kapely BlueGround a po nich druhá letos oceněná kapela – kapela BlueGate. Večer pak gradoval vystoupením kapely Stráníci s Mirkem Ošancem, kapela Minaret pokřtila CD a v osm hodin pak vystoupila „královna české country“ Věra Martinová s kapelou P.R.S.T. Ti zahráli nejen známé hity, ale také písničky z nového CD. Po nich nastoupila pořádající kapela Gympleři, kterou vystřídal oblíbený Tomáš Linka s kapelou Přímá linka. Sobotní večer i celý festival uzavřeli legendární Tučňáci – kapela Michala Tučného v původním obsazení, kteří s sebou přivezli vzácného hosta – Míšu Tučnou. Ta zavzpomínala na svého otce prostřednictvím několika jeho písní.

Sobotní galaprogram vidělo téměř dva tisíce návštěvníků a v průběhu festivalového víkendu se na STARÉM DOBRÉM WESTERNU vystřídalo více než 2.300 příznivců country hudby, kteří snad zapomněli na všední starosti a dokázali, že STARÝ DOBRÝ WESTERN má věrné posluchače, kteří jsou skutečnými příznivci do nepohody.

Ocenění Association for Main Scene of Country Music získali: Svatoslav Kotas a kapela BlueGate.

DramaturgiePartneři
Napsali o násFotogalerie

zpět