Starý dobrý western

 
Aktuality
O festivalu
Program
Vstupenky
Další informace
Partneři festivalu
Fotogalerie
Minulé ročníky
Kontakty
Kniha návštěv


Country kapela Gympleři Vsetín


STARÝ DOBRÝ WESTERN 2007

9. ročník, 3. – 4. srpna 2007

Bystřička – přehrada (okres Vsetín), scéna Letní kino, scéna Pláž

2007   Devátý ročník festivalu byl vydařený po všech směrech. Počasí letos organizátorům konečně přálo a výborný hudební program přilákal na Bystřičku téměř dva tisíce návštěvníků.

Obě hudební scény, Letní kino i Pláž, vítaly své návštěvníky opravdu okamžitě po otevření. Páteční program začal v 16 hodin vystoupením kapely Dareband, následoval vsetínský Vrkoč a známými písničkami potěšil Karel Zich Revival. Pražská bluegrassová kapela P.R.S.T. se pak na představila od 19 hodin. Neočekávaně bohužel nedorazil Svaťa Kotas Band. Ovšem lídr kapely - Svaťa Kotas dorazil bez svých kolegů a s pořádající kapelou Gympleři si zahrál na banjo v první části country bálu pod širým nebem. Páteční program uzavřela slovenská kapela Neznámi, která pokračovala v country bálu a roztančené publikum bavila do půlnoci.

Sobotní ranní dešť, který vyděsil pořadatele, zahájil příjemný a slunečný den. Od 11 hodin otevřela své pomyslné brány scéna Pláž, na které vystupovali zejména bluegrassoví interpreti. Odstartoval Tommy Caytr, pokračoval Bumbálkův kvintet, Telegraf, vsetínský Vrkoč, A.M. Úlet s hostem – kanadskou písničkářkou Silvií Forsyth a úžasní Křeni. Program gradoval kapelami Taverna z Prostějova a uzavíral jej Petr Brandejs Band.

Program na scéně Letní kino začal ve 13 hodin a již od prvních tónů začínající kapely Neznámi byla půlka hlediště zaplněna. Kapela Poutníci, která vystoupila od 14 hodin přilákala svými krásnými melodiemi další návštěvníky. Následoval Nešvilský krúžek se svoji moderní country, kapela Johnny s písničkami Johnnyho Cashe, jež také vyhrála divácké hlasování o nejlepší kapelu a kapela Drops z Karviné. Od 17 hodin se na pódiu představila významná osobnost české country Jindra Šťáhlavský s kapelou Starý fóry. Program nabíral na obrátkách a k jeho gradaci přispěly kapely Blueground a Reliéf.

Od 20 hodin začal večerní program na jehož začátku vystoupila pořádající kapela Gympleři. Zpestřením programu bylo účinkování Jindry Šťáhlavského v programu kapely Gympleři, kdy si s nimi zazpíval dvě písně ze svého repertoáru. Od 21 hodin patřilo již pódium kapele Spirituál kvintet, následoval Robert Křesťan s Druhou trávou a po drobných personálních výměnách na pódiu celý program velkolepě uzavřel Pavel Bobek s kapelou.

Ocenění Association for Main Scene of Country Music získali: Reliéf, Robert Křesťan.

DramaturgiePartneři
Napsali o násFotogalerie

zpět