Starý dobrý western

 
Aktuality
O festivalu
Program
Vstupenky
Další informace
Partneři festivalu
Fotogalerie
Minulé ročníky
Kontakty
Kniha návštěv


Country kapela Gympleři Vsetín


STARÝ DOBRÝ WESTERN 2006

8. ročník, 4. – 5. srpna 2006

Bystřička – přehrada (okres Vsetín), scéna Letní kino, scéna Pláž

2006   Osmý ročník country festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN dokázal, že festival je již akce tradiční a oblíbená. O nezdolné přízni přesvědčili pořadatele diváci a posluchači, které neodradily ani četné dešťové přeháňky a strávili tak na Bystřičce dva dny plné hudby

Program festivalu začal v pátek v 16 hodin. Zatažená obloha neodradila hudební příznivce a vystoupení skupiny Dareband, Karel Zich Revival a Večer slovenské country ve společnosti kapel Jada (Martin), Country Team (Trnava), Country Limit Club (Prievidza) a The Colt (Spišská Nová Ves) slyšelo přes 400 posluchačů. Country bál pod širým nebem pořádající kapely Gympleři pak páteční program uzavřel.

Sobota byla zahájena v 11 hodin a souběžně probíhal program na dvou hudebních scénách. Scénu Letní kino zahájila Beseda o historii country, a pak následovala hudební vystoupení kapel Kanálka Zlín, Chvilka poezie Frýdek Místek. Ve 13 hodin si zaplněné hlediště vyslechlo recitál Wabiho Daňka a kytarového mága Miloše Dvořáčka. Po nich nastoupila valašská country-rocková formace Gde Billi Boys. První z letošních ocenění Association for Main Scene of Country Music ze přínos country hudbě bylo předáno kapele Psanec Kid & spol. z Domažlic.

Scéna Pláž zněla bluegrassem. Od 11 hodin zde vystoupily kapely Taurus Zlín, Podjezd Revival Zlín, Vrkoč Vsetín, Špunt Přerov, Taverna Prostějov, Mean Time Zvolen (SR), Křeni Karvinsko, Minaret Slaný, Svaťa Kotas Band Brno a program uzavřela plzeňská formace Blue Gate.

Program v Letním kině nabíral na obrátkách. Za četných dešťových přeháněk vystoupila kapela Drive z Brna, Stráníci z Litvínova a Blueground z Prahy. V 18 hodin nastoupila na pódium zpěvačka Hanka Horecká (dlouholetá členka dívčí skupiny Schovanky) s doprovodem, která na krátkou chvíli rozehnala mraky. Po nich publikum přivítalo „domácí“ Gymplery, a ti, společně s Hankou Horeckou připravili návštěvníkům překvapením v podobě společných písní z Hančina repertoáru.

Od 20 hodin si publikum zatančilo za doprovodu kapely Vabank Unit. Z profesionálních kapel byla do řad Main Scene of Country Music přijata skupina Taxmeni. A závěr již patřil skupině Rangers, ve které se objevili zakládající členové skupiny Mirek Řihošek, Honza Vančura a program uzavřel Petr Spálený se svoji kapelou Apollo Band.

Přestávky mezi hudebními vystoupeními vyplnila dětská taneční skupina Ruty Šuty z Kelče se svými ukázkami tradičních i moderních country tanců.

Neustálé přeháňky lehce znepříjemňovaly práci zvukařů, muzikantů i pořadatelů, ale co je krásné, neodradily tisícovku návštěvníků, kteří vydrželi aby prožili krásné dva dny v překrásném prostředí Valašska a společně s pořadateli zazpívali závěrečnou znělku festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN.

Ocenění Association for Main Scene of Country Music získali: Psanec Kid & spol., Taxmeni.

DramaturgiePartneři
Napsali o násFotogalerie

zpět