Starý dobrý western

 
Aktuality
O festivalu
Program
Vstupenky
Další informace
Partneři festivalu
Fotogalerie
Minulé ročníky
Kontakty
Kniha návštěv


Country kapela Gympleři Vsetín


STARÝ DOBRÝ WESTERN 2009

11. ročník, 7. - 8. srpna 2009

Bystřička - přehrada (okres Vsetín), scéna Letní kino, scéna U Mokrošů

2009   Dvoudennímu festivalu letos počasí neskutečně přálo. Prosluněné dny letos přilákaly na hlavní scénu Letní kino a na druhou scénu U Mokrošů více než dva a půl tisíce návštěvníků. A kdo přišel odcházel spokojený!

Páteční část programu odstartovalo v 16 hodin slavnostní vyvěšení festivalové vlajky. Poté se hned v úvodu představila mladá trampská kapela ze Vsetína – Druhý dech. Nástup skupiny Country S.R.O. rozproudil návštěvníky moderní country hudbou a štafetu po nich úspěšně převzala místní skupina Karel Zich Revival Band, která potěšila návštěvníky známými hity Karla Zicha.

V 18 hodin se na pódiu objevili brněnští Poutníci a velkou událostí pak bylo následující vystoupení Františka Nedvěda. Ten zahrál a zazpíval své největší pecky a naladil návštěvníky na nadcházející country bál pod širým nebem ve společnosti skupin Taxmeni a pořádajících Gymplerů.

Za příjemného ranního slunce odstartoval sobotní program již v 10 hodin na hlavní scéně letního kina, ke kterému se přidala ve 13 hodin také již zmíněná druhá scéna U Mokrošů. Nečekanou změnou v programu bylo vystoupení výborné pražské skupiny Devítka, která většinou doprovází ve společném programu Žalmana. Z nečekaných zdravotních důvodů byli nuceni tentokrát vystoupit bez něj, což ovšem neznamenalo, že by byla veřejnost ochuzena o jeho oblíbené autorské písně.

Dalšími účinkujícími v sobotním programu byly kapely: Jižané, Špunt, bluegrassová kapela ze Slaného Minaret, Svaťa Kotas Band, Taverna a zlínský Podjezd. V průběhu svého vystoupení obdržela kapela Cop certifikát a své místo v síni slávy Association for Main Scene of Country Music za životní přínos hudbě.

V průběhu odpoledne si lidé vybírali z hudebního programu dle svého gusta. Na druhé scéně U Mokrošů vystoupila kapela I.C.Q, Sova a Slamák, slovenská GrassCountry, Druhá šance, Flashback, The Bee Line, Nestíháme a celý program uzavřel recitál kapely Petr Brandejs Band. Příjemná rodinná atmosféra druhé scény přilákala nejen návštěvníky STARÉHO DOBRÉHO WESTERNU, ale také místní obyvatele a rekreanty, kteří rádi využili dobrovolného vstupného a strávili sobotní odpoledne s country muzikou.

Na hlavní scéně Letní kino zatím program gradoval až k večerním hodinám. Druhé ocenění Association for Main Scene of Country Music získal v průběhu vystoupení kapely Taxmeni zpěvák Vráťa Vyskočil. Dále vystoupili Roháči z Lokte, GrassCountry a Blueground.

Ve 20 hodin nastoupili na pódium hlavní scény pořádající Gympleři, kteří v průběhu svého vystoupení pokřtili své nové CD s názvem Country pod kůží. Jeho kmotrem se stala pražská kapela Blueground.

Od té chvíle byl již galaprogram zcela v režii hvězd. Od 21 hodin vystoupila Pavlína Jíšová, která udolala návštěvníky svým podmanivým hlasem a úžasnou souhrou se svými doprovodnými muzikanty a zhruba od 10 hodin večer se na pódiu nachystala kapela Druhá tráva a doprovodila trojici úžasných zpěváků - nejdříve své klasické hity zahrál Robert Křesťan, který si pak k sobě pozval svého hosta, amerického písničkáře a hráče na foukací harmoniku, Charlieho McCoye. Ten zahrál klasickou i moderní americkou country music a všechny návštěvníky překvapil svoji neuvěřitelnou vitálností a šarmem. Závěr festivalu patřil Pavlovi Bobkovi a oblíbeným hitům. Tančilo se a zpívalo, a jen ve chvílích, kdy si trojice zpěváků přizvala na pódium dalšího hosta Katku Garciu, obecenstvo ztichlo a poslouchalo se zatajeným hlasem irské lidové či temperamentní španělské rytmy.

Letošní ročník festivalu překonal návštěvnický rekord z minulého roku, jistě také díky naprosto ideálnímu počasí. Krásná valašská příroda, výborná organizace, příjemní pořadatelé, bohatý doprovodný program a samozřejmě výborná kvalitní country hudba festivalu láká každý rok více a více návštěvníků a nachází stále spoustu nadšenců, kteří jsou ochotni kvůli této hudební události přijet ze všech koutů republiky.

Ocenění Association for Main Scene of Country Music získali: kapela Cop a Vratislav Vyskočil (kapela Taxmeni).

DramaturgiePartneři
Napsali o násFotogalerie

zpět