Starý dobrý western

 
Aktuality
O festivalu
Program
Vstupenky
Další informace
Partneři festivalu
Fotogalerie
Minulé ročníky
Kontakty
Kniha návštěv


Country kapela Gympleři Vsetín


STARÝ DOBRÝ WESTERN 2008

10. ročník, 1. - 2. srpna 2008

Bystřička - přehrada (okres Vsetín), scéna Letní kino, scéna Pláž

2008   Páteční program začal přesně v 16 hodin vztyčením festivalové vlajky. Hudební program zahájila kapela Druhá šance, následoval Grass Park, Karel Zich Revival Band a GrassCountry Drive. V 19 hod se před zaplněným hledištěm letního kina představila nepsaná královně české country Věra Martinová. A po velice příjemném vystoupení následoval country bál pod širým nebem ve společnosti pořádající kapely Gympleři a Country Michala Tučného revival, při němž se tančilo až do půlnoci.

Sobotní program odstartoval v 11 hodin na scéně Pláž. Scéna, ač v názvu nese slovo Pláž, letos vzhledem ke stavebním pracem na přepadu hráze nebyla u vody, nýbrž na louce pod dolním parkovištěm. Zde vystoupily kapely: GoodWill, Bokomara, Dostavník, Upstream, Country Michala Tučného revival, Marien, Taverna a Svaťa Kotas Band.

Ve 13 hodin začal program také na scéně Letní kino. Zde byl, již ve 13 hodin, prvním účinkujícím Wabi Daněk, který přilákal stovky návštěvníků již na začátek sobotního festivalového dne. Po něm následovalo vystoupení kapely Blue Gate a další hudební perličkou byl koncert kapely Nezmaři. V odpoledním bloku vystoupila kapela Minaret, dále slovenská kapela The Colt, která také letos vyhrála divácké hlasování o nejoblíbenější kapelu. Následovali Stráníci & Mirek Ošanec, Taxmeni a Vabank Unit. Závěrečný blok odstartovala domácí pořádající kapela Gympleři. Jako host kapely Gympleři vystoupil vsetínský písničkář Goša, který letos vydal, s hudebním doprovodem kapely Gympleři, CD se svými vlastními písničkami s názvem Převážně country.

Večerní galaprogram zahájila se svoji moderní americkou country pražská kapela Blueground. Následoval Modrotisk a po něm již netrpělivě očekávané vystoupení Nadi Urbánkové se skupinou Bokomara. Ti zahráli skladby skupiny Bokomara, tak i skladby z nového společného repertoáru, ale u diváků měly naprosto největší úspěch staré hity z éry Country Beatu Jiřího Brabce a divadla Semafor.

Úplný závěr festivalu pak patřil nestárnoucím hitům v podání Petra Spáleného za doprovodu kapely Apollo.

Jubilejní desátý ročník byl rekordní v mnoha směrech. Vystoupilo více než 30 kapel a seskupení, páteční program přilákalo více než 2000 náštěvníků a na sobotní program se jejich počet ještě navýšil. Přestávky mezi kapelami vyplnily ukázky country tanců dětského country tanečního souboru Ruty Šuty Kelč a souboru Kentucky z Nivnice. Návštěvníci mohli také obdivovat ukázky westernových dovedností: práce s nožem, lasem či koltem. Jedna krátká avšak důrazná deštivá přeháňka postrašila pořadatele, ale neodradila návštěvníky a slunečné teplé počasí vydrželo až do přídavku posledního účinkujícího – Petra Spáleného.

Slavnostní stahování vlajky a ukončení festivalu pak již probíhalo za mírného mrholení, které dokázalo všemocnost přírody a štěstěnu pořadatelů a udělalo závěrečnou tečku za krásným víkendem plné výborné muziky, příjemné atmosféry a milých setkání.

Ocenění Association for Main Scene of Country Music získali: in memoriam Jiří Brabec a Ladislav Vodička a kapela BlueGround.

DramaturgiePartneři
Napsali o násFotogalerie

zpět